top of page

Väljaprinditud fotode tähtsus


See tükike paberit, mida Sa hoiad oma käes, jääb Sinust maha mitmetele põlvkondadele. Fotode printimine on põlvkondlik. Ma usun, et me ei prindi fotosid vaatamiseks ainult TÄNA, vaid me teeme seda ka oma laste ja lastelaste jaoks. Fotograafia ei ole ju ainult teenuse müümine, vaid see on meie ajaloo säilitamine. Ja see võiks olla väga oluline osa meie tulevikust.

Me elame digimaailmas ja paljud inimesed armastavad hoida oma fotosid telefonides, arvutites, mälupulkadel jne. Aga kujutage ette, kui paljud pildid nii kaotsi võivad minna, kui Su telefoni või arvutiga midagi juhtub. Ilmselt on paljud meist seda kogenud ja ka ma ise jäin ilma sel põhjusel oma poja sünnivideost. See sai tehtud telefoniga, mis hiljem õnnetul moel töötamise lõpetas ja kahjuks ei olnud neid videosid ja pilte telefonist ka kuskile mujale salvestanud.

Ma usun, kui Sa hoiad oma pilte käes ja vaatad neid, siis see tunne on palju erilisem, kui Sa vaatad neid samu fotosid telefoni või arvuti kuvarilt.

Internetis näeme me tänapäeval tuhandeid ja tuhandeid pilte ning seda enam võiks väljaprinditud fotod olla meie jaoks erilised ja tähendusrikkad. Ning ühel päeval, kui me oleme vanad või kui me ise või meie lähedased on siit ilmast lahkunud, saavad need fotod eriti hindamatu väärtuse.

Samuti on minu, kui fotgraafi ja kunstniku jaoks väga oluline viia pildistamise protsess läbi algusest lõpuni. Minu kui fotograafi töö ei peaks piirduma ainult Sinu juhendamise, valguse nägemise, fototöötlusega, vaid see peaks/võiks lõppeda kaunite ja kvaliteetsete trükiste üleandmisega Sinule. Sest lõpp-tulemus on ju see, mille nimel ma tegelikult nii palju vaeva näen.

Fotol Mari oma armsa perega.

53 views0 comments
bottom of page