Väikeste lastega peresessioonidVäikeste lastega perepiltide tegemine võib olla vahel paras väljakutse. Nii fotograafile, kui ka pererahvale endale. Mõned tähelepanekud/soovitused Sulle minu poolt peresessiooniks.

Pildistamise asukoha valikul võiks eelkõige jälgida seda, et oleks piisavalt ruumi. Lastele meeldib joosta ja kui lapsed on rõõmsad ja õnnelikud, siis tulevad ka paremad pildid. Seetõttu on hea, kui pildistamise asukohas saavad lapsed tunda end vabalt, mitte niivõrd rangetest reeglitest kammitsetud. Avara asukoha valimine aitab ka vältida juhuslike inimeste pildile sattumist.

Mina alustan peresessioone alati poseeritud/sätitud piltidega. Seda sel lihtsal põhjusel, et lapsed väsivad väga ruttu ja nende tähelepanu hajub. Samuti õues ringi joostes võivad nad kukkuda ja end täiesti ära määrida. Seetõttu on hea ja kindel, kui sellised pildid saavad tehtud kohe alguses.

Pildistamisele võib kaasa võtta mõne lapse lemmikmänguasja, samuti mõne lemmiksnäki või joogi. Vanemana tead Sa kindlasti kõige paremini, mis aitab Su lapse tähelepanu püüda ja mis nende tuju heaks teeb. Väikeste laste jaoks on mänguasja hoidmine pildistamise ajal või kellegi kaasamine fotoaparaadi juures vahel ainuke viis hea foto saamiseks.

Lisaks on vaja sessioonile kaasa võtta palju kannatlikkust. Väikeste lastega pildistamine võiks kulgeda pingevabalt ja rahulikus tempos. Laste sundimine naeratmiseks või ilusti istumiseks võib neis pigem tekitada trotsi ja tuju võib üldse ära minna. Seetõttu võiks kõik toimuda kergelt ja mänguliselt. Oluline on, et lastel oleks aega soovi korral süüa, nutta, maad uurida.....ja lihtsalt OLLA LAPS.


86 views0 comments