top of page

INTERVJUU INSPIREERIVA NAISEGA „ – inspiratsiooni ja nõuandeid erinevatelt naistelt - PILLE TROLLA"Edukas naine on julge järgima Oma Lugu ja mitte andma alla raskuste ja tagasilöökide tekkides. Ja ta on toeks teistele. "

_________________________


PILLE TROLLA

Pilatese treener,

Pille Pilates

1.Kelleks Sa lapsena saada tahtsid?


Lapsena soovisin saada õpetajaks, mis on sisuliselt ka täitunud.

Pilatese treenereid nimetataksegi õpetajateks, sest treeningmeetod on areneva iseloomuga ning tegelen sellega, et õpetan kehasid nende individuaalsetest omadustest lähtuvalt ning aitan minu poole pöördujal iseennast väärtustama ja hoolima. Ühel õppeaastal sain reaalselt ka õpetaja ameti kogemuse olles reedeti 1.klassi õpetaja. Väga arendav kogemus, mida väga väärtustan.

Keskkoolis tekkis soov saada tantsijaks, kuid kahjuks ma ei osanud iseenda südamesoovi teejuhina märgata ja lasin end ümber rääkida.

2. Räägi oma karjäärist/elukutsest ja mis Sind selleni viis?


Pärast keskkooli õppisin reisikonsultandiks ja töötasin alguses Mainor Meelises ja hiljem Estravelis. Laste sünni järgselt nendega kodus olles tajusin, et soovin edaspidi tegeleda siiski liikumisega, mis ka noorena mu mõttes oli. Arvasin siis, olles 28. aastane, et tantsijaks on mul hilja saada, kuid tantsulise treeningu juhendajaks saaksin ikka õppida. Läbisin aeroobika treenerite baaskursuse ning edasine on justkui juhuste kokku langemine, kuigi juhustesse ma ei usu. 2007.a. algas Eestis Kelly McKinnoni poolt juhendatud Pilatese õpetajate koolitus, kust algas minu teekond Pilatese maailmas. Astusin samaaegselt ka Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonda. Sel aastal sai alguse ka Pille Pilates, mille stuudio asub hetkel Kehras, kuid juhendan tunde ka Tallinnas ning videoreeningute vahendusel kodulehel olevas online treeningute programmis.

3. Mida see Sulle endale pakub?


Tegemist on erialaga, kus toimub pidev areng ning mida on võimalik praktiseerida kõrge vanuseni. Juhendamiseks ei pea ise kaasa tegema ning verbaalselt saab juhendada ka siis, kui endal enam kehalist võimekust kõiki harjutusi kaasa teha ei õnnestu. Inimese organism on nii imeline ja müstiline, et sellega tegeledes avastab pidevalt uusi tahke. Inimese keha ja meel on omavahel seotud ning treeningus keskendun mõlema vajadustele.

Suur rõõm on näha inimeste edusamme, valust vabanemisi, operatsioonidest pääsemisi, paremat kehatunnetust, enesekindluse tõusu ja põhispordiala tehniliste soorituste paranemist. Tunnen suurt tänulikkust, et inimesed mind usaldavad ja saan nende elukvaliteeti parandada.

Ja muidugi on Pilatese praktiseerimine mind ennast aidanud seljatraumast taastumisel ning valuvabaks saamisel ning andnud hulgaliselt isiklikku kogemust, millega teisi aidata.

4. Milline on Sinu eduka naise definitsioon?


Edukas naine on minu silmis see, kes on iseendaga jõudnud tasakaalu või on teel selle poole. Pidev soov areneda, iseendale otsa vaadates ja iseendas leiduvate piirangute vabastamisega tegelemine annab sisemise enesekindluse ja empaatiavõime kasvu. Edukas naine on julge järgima Oma Lugu ja mitte andma alla raskuste ja tagasilöökide tekkides. Ja ta on toeks teistele.

5. Nimeta üks naine, kes on Sulle eeskujuks ja miks?


See on väga hea küsimus ja kohe nii hea, et mõtlesin tükk aega vastusele. Tajusin, et mul ei ole üht nime välja tuua. Mulle on eeskujuks kõik naised, kes julgevad olla nemad ise ning kelle imetlusväärsed omadused võivad erinevad, kuid kokku annavad selle kujutluse, kuhu ise soovin liikuda.

6. Milline Sinu tavapärane päev välja näeb?


Vajan hommikul ärkamiseks aega ja planeerin ärkamise paar tundi varasemaks, kui vaja kodust välja minna. Esmalt suunan oma mõtted heale ja võimlen keha liikuvamaks. Kui tööpäev algab veidi hiljem, lähen pärast hommikusööki koeraga metsa kõnniringile.

Tavaliselt sügisest suveni on ennelõunasel ajal individuaaltreeningud ja eakate võimlemine.

Lõuna söön kodus ning paar tundi pärast lõunat on meilidele vastamised ja muud administratiivsed toimetamised. Eks siia alla lähevad ka perele söögi tegemine ja muud kodused tegevused. Õhtupoole on rühmatreeningud. Päevas sisaldub alati ka aeg õppimisele ja enese arendamisele.

Suveperioodi planeerin alati vabama, kus tunde vähem. Armastan suve nautida ning veidi kaootilisemat elustiili. Elades järve ääres on mõnus ujuda ja SUP lauaga sõita. Sel suvel on mul uusi hobi ehk meisterdan Amazing You unenäopüüdjaid, mida on minult tellima hakatud.

7. Mis Sulle Su töö juures kõige rohkem meeldib?


Sellele vastasin vist juba ühes eelmises küsimuses.

8. Milline toidu- ja/või trenniharjumus aitab Sul terve olla?


Minu jaoks on tasakaal kõiges hea tervise abimees. Tervisele on hea võimalikult erinevad liikumisvormid ja need peavad endale meeldima. Igapäevane võimlemine, Pilatese praktiseerimine, kõndimine ja tantsimine on mu lemmikud.

Söön ma enamasti seda, mille järele isu on. Toitumisharjumused on aastatega muutunud ja arvan, et olen jõudnud 80/20 mudelini ehk enamus ajast toitun tervislikult ja tasakaalu hoidmiseks luban endale ka muud. Alkoholi tarbin harva. Parim jook on vesi, mida kulub mul joogiks päris palju.

9. Kuidas Sa oma vaimu vormis hoiad?


Vaimne hea vorm on ülioluline. Mul pole selle hoidmine alati lihtne olnud. Elu on mulle ka karmid õppetunnid andnud ja õpetanud seda, et iga päev tuleb oma vaimset poolt treenida nagu kehagi. Ma loen ning kuulan loenguid ja podcaste, mediteerin, suunan oma mõtteid, muudan mõttemustreid ja uskumusi jne See on praeguseks igapäevane elu osa.

10. Millised isiksuseomadused on Sulle Sinu teekonnal abiks olnud?


Mul on suur empaatiavõime, mida olen õppinud kasutama nii, et endale liiga ei teeks. Kindlasti on mul võitlejahing ja mitte kergesti alla andmine ning pidev arengu soov

11. Parim nõuanne, mida Sa oled saanud?


Me ei saa võtta vastutust teiste inimeste emotsioonide eest .

12. Millist nõu Sa annaksid 20-aastasele iseendale?


Ole julge, usalda ennast ning väärtusta end. Järgi Oma Lugu!

13. Sõnad, mille järgi elada...


Sa pole kunagi liiga vana, et proovida uusi asju!

14. Milline on Sinu nõuanne lugejatele õnnelikumaks ja edukamaks eluks?


See oleks sama, mis soovituse andsin 20-aastasele iseendale. Usu endasse, ole julge! Kui sul on hirme, siis tegele nendega ja otsi endale hea ja usaldusväärne inimene sel teekonnal. Järjepidevus on kõige tähtsam igas valdkonnas. Sammude pikkus pole oluline, igast samust moodustub jälgede rada. Tee pigem natuke, aga iga päev. Ning meil on võimalik vajadusel iseennast muuta, et saavutada see, millest unistame.

15.Kas Sul on lemmikraamat? Kui jah, siis mis see on?


Paulo Coelho Alkeemik


16. Keda soovitaksid mul järgmisena intervjueerida?


Kaja Piirfeldti.

17. Kui lugejad soovivad Sinuga tööalaselt ühendust võtta või Sinu tegemisi jälgida, siis kuidas nad seda teha saavad?


www.pillepilates.com

Fb-s Pille Pilates ja Pille Trolla

Aitäh!

146 views0 comments
bottom of page