„ INTERVJUU INSPIREERIVA NAISEGA „ – inspiratsiooni ja nõuandeid erinevatelt naistelt - KATRIN KIISK


"Edukas naine ei võrdle end teistega ega püüdle selle poole, et olla teistest parem. "

__________________________________________


KATRIN KIISK

jurist, Litigante õigusbüroo1. Kelleks Sa lapsena saada tahtsid?

Juristiks või kokaks. Pealt näha kaks täiesti äärmuslikku valikut, ent tegelikult nõuab kumbki amet omajagu loovust ja kannatust. Juristiamet köitis mind aga koolieas rohkem ja seega polnud ülikooli astumisel teaduskonna valik keeruline.

2. Räägi oma karjäärist/elukutsest ja mis Sind selleni viis?

Juurat õppima minnes teadsin juba esimesel aastal, et soovin spetsialiseeruda laste õigustele, sh perekonnaõigusele laiemalt. Vähesed teavad, et olen lasterikka pere kolmas laps ja selles armastusest rõkkavas segasummasuvilas üles kasvades mõistsin juba lapsena, et perekonnast tähtsamat ei ole. Usun, et kodust saingi kaasa suurima kingitusena just empaatiavõime, mis on juhtinud mind kogu elu. Tänaseks olen aidanud tuhandeid lapsi ja vanemaid, teinud seadusandjale laste huvide paremaks kaitseks poliitikasoovitusi ja andnud oma panuse laste õiguseid puudutavate teadustööde kirjutamise ajalukku. Ma teen seda, mida armastan ja see ongi elus tähtis.

3. Mida see Sulle endale pakub?

Eneseteostust. Võimalust panustada paremasse homsesse.

4. Milline on Sinu eduka naise definitsioon?

Edukas naine ei võrdle end teistega ega püüdle selle poole, et olla teistest parem. Edukas naine ei karda ebaõnnestuda ega sellest rääkida, sest ühest ebaõnnestumisest on õppida kümme korda rohkem kui ühest õnnestumisest. Kellegi teise edulugu tundub alati nagu raketinool otse tähistaevasse, ent piltlikult öeldes on see sama inimene tegelikult teinud oma teekonnal läbi kaks valepööret, kaotanud ühe tiiva ja maandunud vähemalt korra valel planeedilgi, ent siiski sihini jõudnud. Edukaks muud moodi ei saagi.

5. Nimeta üks naine, kes on Sulle eeskujuks ja miks?

Minu ema. Nooremana oleksin vastanud kindlasti mõne uhke tuntud nime, aga aastad, mis on teinud minust endast ema, olen mõistnud, et tähtsamat rolli naise elus ei ole. Ema on olnud mu kõige suurem tugi sõltumata sellest, et elame juba kümme aastat erinevates riikides, aga ta on alati seal, kui teda vajan. Lugesin hiljuti üht raamatut, kus öeldi, et vanemate kõige tähtsam kohustus on anda oma lastele juured ja tiivad. Ta on teinud sellest palju enamgi.

6. Milline Sinu tavapärane päev välja näeb?

Iga päev on erinev ja mingit rutiini selles töös otsida ei ole mõtet. Iga kaasus on eriline, iga lugu selle taga on isemoodi ja töö, mida sellega seonduvalt teha tuleb, pole kunagi samasugune. See on ka üks põhjus, miks juuratöö mind köitis ning miks ma paljudele väljakutsele, mis esmapilgul minu võimete kõrgused ei pruugi tunduda, ära ei ütle. Elu on näidanud, et ma kohandun ja lihtsalt kasvan sinnani – märkamatult.

7. Mis Sulle Su töö juures kõige rohkem meeldib?

Õiglustunde saavutamine. Kõik juristid teavad, et õigus ei ole alati õiglane, mistõttu pean tööga saavutatud õiglust enim väärtuslikumaks. See on maailmat muuta suutev tunne, isegi kui mõistus ütleb, et oled kõigest kübeke ühes suures ookeanis. Aga siiski oled!

8. Milline toidu- ja/või trenniharjumus aitab Sul terve olla?

Mõistlikus koguses kõike. Terve keha saladus peitubki heas tasakaalus.

9. Kuidas Sa oma vaimu vormis hoiad?

Usun, et minu vaimu hea vormi saladus ei peitu mitte trennis, kus nädalapingeid maandada, , vaid mu suures ühtses perekonnas, kellega oleme väga lähedased. Kunagi ei teki olukorda, et kellelegi pole muret kurta või rasket pead toetada. Viiekordse tädina võin öelda, et ühe särasilmse lapse naerukurinad suudavad panna unustama kõik selle, mis hetke enne raskena näis. Nad on minu südames sündinud lapsed, kelleta ma oma elu ettegi enam ei kujutaks.

10. Millised isiksuseomadused on Sulle Sinu teekonnal abiks olnud?

Kannatlikkus. Siirus. Pühendumus.

11. Parim nõuanne, mida Sa oled saanud?

Ära karda võtta riske, sest mugavustsoonis ei arene meist mitte keegi.

12. Millist nõu Sa annaksid 20-aastasele iseendale?

Mäletan, et noorena oli mul kange tahtmine kõigile meeldida, sest vajadus olla tunnustatud on seda kõrgem, mida nooremad me oleme. Nüüdseks olen aga mõistnud, et pole isegi mõtet proovida kõigile meeldida, sest kõik ei peagi meie tõekspidamistega üht keelt rääkima. Sinu väärtus ei muutu sellest grammigi.

13. Sõnad, mille järgi elada...

Andestamiseks pole vabandust vaja. Nende sõnade mõte peitub selles, et inimesed kipuvad endaga vihaemotsioone väga pikka aega kaasas kandma lihtsalt seetõttu, et teine pool pole andestust küsinud. See ei olegi aga tähtis. Ära unusta, et vimm mürgitab alati ja ainult Sinu elu, mitte kellegi teise oma, mistõttu lase minna kõigel, mis Sind enam ei kasvata ja tee rada õnnele vabaks.

14. Milline on Sinu nõuanne lugejatele õnnelikumaks ja edukamaks eluks?

Julgus unistada ja mitte suruda end kellegi teise poolt seatud raamidesse. Näen liialt tihti, et inimesed on üsna kergekäelised leppima olukordadega, mis neid tegelikult ei rahulda. Elu on liialt lühike, et raisata seda kellegi teise unistuste täitmisele või elada selliselt, et see kogu elurõõmus rahuldust ei paku. Unistage. Mõtetel on tohutult tugev jõud.

15. Kas Sul on lemmikraamat? Kui jah, siis mis see on?

Oh, neid on lausa mitu, ent üks, mida aeg-ajalt ikka ja jälle kätte võtan on Clarissa Pinkola Estés “Naised, kes jooksevad koos huntidega”.

16. Keda soovitaksid mul järgmisena intervjueerida?

Kristel Klein – ta on üks imeline naine igas võtmes.

17. Kui lugejad soovivad Sinuga tööalaselt ühendust võtta või Sinu tegemisi jälgida, siis kuidas nad seda teha saavad?

Minule võib alati otse sotsiaalmeedia vahendusel kirjutada, ent kui on soovi minu tegemistel silma peal hoida, siis jagan tihti nõuandeid või avaldan arvamust mõnel mulle südamelähedasel teemal oma õigusbüroo sotsiaalmeedia kontol, mida saab jälgima asuda siin: https://www.facebook.com/lawlitigante.

Aitäh!

1,009 views0 comments