top of page

INTERVJUU INSPIREERIVA NAISEGA „ – inspiratsiooni ja nõuandeid erinevatelt naistelt - EVA KUUSK


" Edukas naine ei peaks üritama olla kellegi sarnane, pigem peaks ta igas oma elu aspektis väljendama just iseenda erilisust ja väge. "

___________________________EVA KUUSK

Hüpno-psühhoterapeut,

Elukeskne1. Kelleks Sa lapsena saada tahtsid?


Lapsena oli minu unistus saada baaridaamiks või siis taksojuhiks... Taksojuhiks sain laste sünniga kaasneva logistikajuhi ameti tõttu. Ja baaridaamiks... eks baaridaam olengi läbi aegade olnud eelkõige kuulaja rollis, kellele siis oma mured ning saladused ära räägitakse, seega täna kaudselt seda tööd teengi. See millega ma täna tegelen, sellest unistasin pigem kaudselt, kuid minu soov on alati olnud aidata inimesi iseenda mõistmise teel.


2. Räägi oma karjäärist/elukutsest ja mis Sind selleni viis?


Minu akadeemilised kraadid on saadud haldusjuhtimise ja finantssektori valdkonnast. Töötasin selles valdkonnas kuni ühel päeval lamasin operatsiooni laual ja minu südant tegid korda arstid. Sel hetkel lubasin, ma muudan oma elu ja minu lapsed, erinevalt minust, saavad elada ja kasvada koos emaga.

See otsus viis mind sinna, et täna töötan transpersonaalse hüpno-psühhoterapeudina, armastan väga ka Imago teraapiat, mis on minu imeline abimees suhetes ja jagan siis neid oskusi rõõmuga ka teistele. Teraapiatööst on välja kasvanud koolitaja töö ja leinakoolitused, mis loodud isikliku kogemuse põhjal. Minu viimase aja suureks missiooniks on Andestamise Ringide läbiviimine, see on võimas ja imeline viis, kuidas tervendada oma südant.

Kui eelnimetatud tegevused puudutavad eelkõige meele tervist, siis suure osa minu elust hõlmab ka Jomon-Shindo treeneri kutse, milles miksin kokku oma terapeudi teadmised ja idamaised kehatehnikad, et läbi keha jõuda sügavamate valude ja traumade tervendamiseni. Ja muidugi taimed, minu suur kirg ja armastus, et toetada oma keha ja meelt. Looduses on olemas kõik, mida me vajame.


3. Mida see Sulle endale pakub?


Ma teen kõike seda, sest see on minu elu, minu enda elustiil. Ja mul on meeles lause ühelt oma õpetajalt, kes ütles:*Eva kui sul on oskus ja teadmine, siis on sul kohustus seda jagada.* Ma tõesti armastan oma elu ja jagan oma teadmisi kõigile, kes seda soovivad.


4. Milline on Sinu eduka naise definitsioon?


Edukas naine ei peaks üritama olla kellegi sarnane, pigem peaks ta igas oma elu aspektis väljendama just iseenda erilisust ja väge. Selle eeldus on muidugi väga suur teadlikkus oma sisemisest olemisest ja oskus olla kontaktis tõelise iseendaga.


5. Nimeta üks naine, kes on Sulle eeskujuks ja miks?


Jordaania kuninganna Rania on üks ilusaimaid, targemaid, väekaimaid ja armastavamaid naisi keda tean. Imetlen teda, sest tema on naine tänu kellele saab maailmast iga hetkega parem paik.


6. Milline Sinu tavapärane päev välja näeb?


Tavapäraseid päevi mul ei ole. Üldiselt algab minu päev kella 9 paiku, võtan siis tunnikese aega ainult iseendale, loon endaga kontakti, pakun endale erinevaid kehahellituse protseduure, kindlasti teen mõne Jomon-Shindo lõõgastusvenituse, et startida siis algavaks päevaks. Enne pingutust on alati lõõgastus. Siis olenevalt päevast, kas valmistan ette uusi koolitusi või sukeldun taimede maailma, suhtlen oma partneritega ja inimestega, kes vajavad tuge taimedes orienteerumisega. Või lähen kabinetti, kus kohtun oma klientidega ja õhtuti või nädalavahetuseti olles koolitustel ja Jomon-Shindo treeningutel.

Iga minu päev on totaalselt erinev ja proovin endale väga vähe seada ajalisi ja temaatilisi piiranguid, millega algaval päeval tegeleda va. muidugi kokkulepitud tööd ja tegemised.

Eranditult kuulub igasse minu päeva oma lähedaste, laste ja abikaasa kuulamine ning nende jaoks olemas olemine.


7. Mis Sulle Su töö juures kõige rohkem meeldib?


Mulle meeldib kõige rohkem see, et see ongi minu elu. Ma teeksin kõike seda niikuinii.


8. Milline toidu- ja/või trenniharjumus aitab Sul terve olla?


Minu hommikune peab on 500 ml sooja soola-sooda vett sidruniga, söömises on ehk põhiline see, et minu menüüs ei ole nisu, pärmi ja suhkrut ning veelkord vett-vett. Trenniharjumus on minu imeline Jomon-Shindo, kõndimine ja kätekõverdused, viimased siis juhul kui meelde tuleb


9. Kuidas Sa oma vaimu vormis hoiad?


Minu elu ehk minu töö nõuab pidevat enesearengut... ei möödu päevagi, kus ma ei süüviks vähemalt tunnikeseks iseenda käitumismustritesse ja ei tegeleks iseenda kasvamise protsessidega.


10. Millised isiksuseomadused on Sulle Sinu teekonnal abiks olnud?


Ma olen väga järjepidev, see on üks olulisemaid asju, mis mind on aidanud edasi liikuda. Ja ma olen hea matemaatik, seega oskan kiirelt luua seoseid ja erinevaid teadmisi suhteliselt kiirelt omandada. Minus on ka palju elutervet uudishimu, see aitab mul kuulata oma kliente ja juhendada neid leidma teed nende isikliku vabaduseni.


11. Parim nõuanne, mida Sa oled saanud?


Hinga, joo vett ja alles siis vaata mis edasi.


12. Millist nõu Sa annaksid 20-aastasele iseendale?


Ma arvan, et 20-aastane Eva sai üsna hästi hakkama, seega nõu ma talle ei annakski. Küll, aga ütleksin talle rohkem *sa oled armastatud ja hoitud ning isegi kui sa ei mõista, miks asjad on hetkel nii nagu nad on, siis usalda, mõistmine tuleb alati.


13. Sõnad, mille järgi elada...


Mis siis kui elaksime oma järgneva elu iga päeva nagu oleksid pühad...

Kus teeksime väikseid kingitusi, sooviksime häid soove, oleksime tänulikud, näeksime head ja looksime ilu igas väikeses hetkes.

Kus leiaksime iga päev aega olla koos inimestega, kellest hoolime ja keda armastame.

Kus võtaksime hetk aega iga päev laisklemiseks ja mõtisklusteks, kus olla iseendaga, hingates ja rahunedes ja end kiites.

Kus kohtleksime kõiki lahkuse ja mõistmisega ja naerataksime igale inimesele.

Kus andestaksime, et terveneda ja laseksime minna, et kasvada.

Kus lõpetaksime ootuse, millal kõik valmis saab ja saabuks täiuslikkus, kus lõpetaksime lihtsalt ootamise, et saabuks õige aeg ning elaks just siin ja praegu kogu hingest.

Kus lõpetaks muretsemise sellepärast, mida me iial kontrollida ei saa ja selle asemel lihtsalt usaldaksime.

Kus oleksime uudishimulikud iga väljakutse suhtes meie elus ja usuksime, et kõik mis meie elus juhtub, on lihtsalt õppetund, et sirutuda ja kasvada.

Kus lubaksime rõõmu iga päev oma südamesse ja õnne oma koju.

Kus leiaksime aega rõõmustada ja tähistada iga päev seda, et andsime endast taas parima.

Ma usun, et Maailm oleks sellest hetkest alates palju parem paik...uus unistus algab...

Ilusaid uusi unistusi,

Eva.


14. Milline on Sinu nõuanne lugejatele õnnelikumaks ja edukamaks eluks?


Kui me kardame muutuda ja teeme samu tutavlikke asju, siis miskipärast ikkagi kipume arvama, et saame erineva tulemuse. Me unustame oma vabaduse valida.

Valida julgus vaadata iseendasse, valida julgus teha muutusi ning valida julgus astuda uudishimuga tundmatusse. Ja need valikud on ainsad, mis viivad meid välja olukorrast, kus me enam olla ei taha.


15. Kas Sul on lemmikraamat? Kui jah, siis mis see on?


Tuulest Viidud. 17-aastasena lugesin läbi selle raamatu esimese osa ühe jutiga 13 tunniga... kui raamat läbi, vaatasin pärani silmi oma muutunud maailma ja alustasin otsast peale.


16. Keda soovitaksid mul järgmisena  intervjueerida?


Mind huvitaksid väga Kätri sinu enda vastused.


17. Kui lugejad soovivad Sinuga tööalaselt ühendust võtta või Sinu tegemisi jälgida, siis kuidas nad seda teha saavad?


FB Eva Kuusk (public) ja www.elukeskne.ee (uus koduleht valmib kohe)Aitäh!235 views0 comments
bottom of page